Yasal Bilgilendirme

Bu site içeriğinde yer alan yazıların tamamı özgün olarak yazılmakta ve sadece site sahibi olan ben Özkan Aybay’ın kişisel düşüncelerini yansıtmaktadır. Yazılarımın hiç birisinde kişilere hakaret edici içerikler kullanmamaya özen göstermekteyim. Ancak ironi ile hakareti ayıramayacak kişilerin bildirimlerini kabul etmeyeceğim gibi içeriklerde Türkiye Cumhuriyeti  Ana Yasası tarafından vatandaşlarına tanınmış eleştirme ve görüş bildirme gibi temel hak ve hürriyetlerimi tamamen veya kısmen kullanma hakkıma sahip olduğunun bilinmesini isterim.

Kimin hakkında ne yazacağım yasalar çerçevesinde kalmak şartı ile,  hiç kimsenin tekelinde değildir ve olmayacaktır.

Site çeşitli reklam bağlantıları alabilir veya içerebilir. Bu durum reklam verenlerin lehine düşünce belirtileceği anlamına gelmez.

Yazıların tamamı veya bir bölümü ticari amaç ile çalışan hiç bir internet sitesinde izin alınmadan aktif link verilse dahi yayımlanamaz. Yazıların tamamı, kişisel bloglarda ise kaynak göstermek şartı ile aktif link kullanılarak izin alınmadan kullanılabilir.

Ancak referans ile baş vurduğum yazıları sebep belirtmeksizin kaldırmakla yükümlüsünüz.

Ayrıca, tarafıma telif hakkı ödenen bazı haber siteleri için yazılar yazmaktayım. Bu yazılarım, yazıların sonunda belirtilmiş ve ilgili siteye birde bağlantı içermektedir. Bu yazıları kullanmak, alıntıla yapmak isteyenlerin benim değil ilgili sitelerin kurallarına tabi olacağını net bir şekilde belirtmek istiyorum. Yazılar tarafımdan yazılmış olsa da telif hakları ilgili sitelere aittir.

Yazdığım herhangi bir yazının gerçeği yansıtmadığını, kişilik veya gizlilik haklarını ihlal ettiğimi düşünen var ise, mutlaka benimle iletişime geçsin. Sebepleri makul konular mutlaka en kısa sürede dikkate alınacaktır. Ancak ben bilmem kimim, bilmem kimin avukatıyım diye uyanıklık yapacaklar varsa nefeslerini boşa tüketmeden önce, noterden vekaletnamelerini, avukatlık diploma numaralarını, vekaleten temsil ettiği söylenen kişi veya kuruluşlardan yetki belgelerini, marka, patent gibi değerlerimizi karalıyorsun diye gelen uyanıklar ise patent tescil belgelerinin örneklerini itirazları ile beraber göndersinler.

Yukarıda yazılanlar haber vermeksizin değiştirilebilir. Son güncelleme tarihi 15 Ocak 2015

Saygılarımla.