Şeytanı Çırak Çıkartan Kadın

0
742

Sosyal Medyada neler olmuş diye bakıyorum. Bırakın takipçi falan bir yana toplasan 100 tane kişi yok profilimde. Reklam gösterimleri bu yüzden oldukça dikkatimi çekiyor. Sosyal medya üzerinden çokça haber sitesi kendilerine trafik sağlamak peşinde.

Bir haber gördüm yine böyle sponsor gösterimlerden birisi. Gülben Ergen’in paylaştığı bir fotoğraf ile ilgili. Ramazan ayında su içen bir askerin fotoğrafını yayınlamış. Ülkede böyle bir şey yapmanın ardından tepki geleceği aşikar.

Gülben Teyze sonra gelen tepkilere daha fazla mislisiyle cevap vermiş. Vermiş veriştirmiş. Siz nasıl insansınız, siz beni nasıl eleştirisiniz falan gibilerinden. Sonrada nereden biliyorsunuz bu fotoğrafı neden yayınladım diye hesap soruyor eleştirenlere.

Kadınların aklı ile ilgili çok şeyler söylenir. Fıkralarda şeytanı bile bezdirir kadın. Cehennem zebanileri hazır ol da durur falan. Böyle benzetmeler yapılır. Hayır, girseler cehenneme ak mı kara mı anlayacaklar da neyse bende gidip gelmiş gibi ahkâm kesmeyeyim. Gülben Teyze’de tepkiler üzerine takındığı tavır, fıkralardaki bakış açısı ile bakıldığında tek kelime ile yorumlanacak olsa şeytanı çırak çıkartmak olur. Hem kendisini takip edenlerin zekâsına hakaret etmiş, hem de kendisi her yaptığı doğru gibi – Ayvalık yöresi sızma zeytinyağı gibi üste çıkmış. Bu arada kendisine verdiğim değeri iyi bilmeli Gülben Teyze, malum zentinyağının kilosu kaç para haberi olsa çok sevinirdi bu benzetmeye.

Elbette zekâsı olan insanlar var bu dünyada. Hala yeteri kadar akıllı insan var. En azından öyle umuyorum. Gündeme gelmek kendinden konuşturmak, reklamın iyisi kötüsü olmaz demek bu olsa gerek. Rahatlıkla anlayabiliyoruz Gülben Teyze. Bizde yazarak bilerek alet oluyoruz, olsun. Bu ülkede eli kalem tutanlar ara sıra siyasetçileri bir kenara bırakıp sözde bile olsa sanatçılara da iki laf geçirmeli. Özellikle şeytani zekâya sahip, bir o kadar da güzel olduğunu düşünen bu insanlar, ülkedeki erkek nüfusun sadece akıllarında güzel şarkıcı kadınlar ile yaşayabilecekleri fantezi dolu anları hayal eden mahlukatlar dan ibaret olmadığını az da olsa görmeli.

Yıllar önce Aysun Kayacı ile ilgili yazı yazmıştım. NTV de bir program yapıyorlardı Müjde Ar ve sanırım Hülya Koçyiğit te vardı. O zaman Aysun Kayacı için keşke konuşmasa da vitrine koysak da seyretsek demiştim. Ne yazık aynı şeyleri kırk küsur yaşına gelmiş yarım kilo fondöten süren bir kadın için söyleyemeyeceğim.

PAYLAŞ